نام زیرپورتال : یزد
اخبار

1398/7/1 دوشنبه

۹۰ درصد صادرات استان زنجان شمش های فلزی است

استاندار زنجان گفت: شمش های فلزی ۹۰ درصد صادرات استان زنجان را شامل می شوند.
به گزارش خبرنگار مهر، فتح الله حقیقی ظهر یکشنبه در دومین جلسه کار گروه صادرات در محل استانداری زنجان،به آغاز هفته دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: هشت سال دفاع مقدس برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است و باید یاد و خاطره این روز بزرگ گرامی داشته شود.
وی اظهار کرد: برنامه ها و تمهیدات لازم برای برگزاری هر چه بهتر مراسم های مربوط به دفاع مقدس مد نظر قرار گیرد.
استاندار زنجان برعملی کردن مطالب و گفته های طرح شده در جلسات تاکید کرد و گفت: باید مطالبی که در جلسه کار گروه توسعه صادرات مطرح می شود جنبه عملیاتی و اجرایی داشته باشد.
حقیقی با بیان اینکه موضوع صادرات باید یک مسئله باشد، ابراز کرد: هیئت های تجاری که به کشورهای خارجی اعزام می شوند باید خروجی داشته و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان خروجی این اعزام ها  را آسیب شناسی کند.
وی افزود: باید مشخص شود که آیا اعزام هیئت های تجاری به خارج از کشور عایدی برای استان داشته است. اعزام ها منوط به حرف زدن نباشد و  بهتر است در اعزام هیئت‌ها به خارج، اهدافی تعیین و جلسات این حوزه نیز بیشتر شود تا مسائل مربوط به تجارت، با کیفیت بیشتری حل شود.
استاندار زنجان با بیان اینکه ۶۱ درصد از تجارت استان زنجان با کشور ترکیه اسـت، گفت: باید ارتباط با کشور ترکیه بهتر تقویت شود، در حال حاضر ایجاد شهرک ترک در زنجان بررسی شود.
وی تصریح کرد: در برگزاری نمایشگاه از ظرفیت نخبگان  استفاده شود  تا نیازهای وارداتی استان در اختیار آنان قرارگیرد و مشخص شود که کدام ‌یک ‌از این شرکت‌ها توان انجام این کار را دارند.
استاندار زنجان بر فرهنگ‌سازی بر استفاده از توان داخلی، تاکید کرد و افزود: نیروهای مسلح کشور با وجود تحریم‌ها و محدودیت‌هایی که علیه آنان اعمال شده، در ساخت تجهیزات مورد نیاز خود موفق بودند و در ساخت این تجهیزات از نیروهای داخلی استفاده می کنند.
حقیقی گفت: ۹۰ درصد صادرات استان زنجان شامل انواع شمش‌های فلزی است و با محدودیت‌هایی که از طرف  وزارت صنعت، معدن و تجارت نسبت به صادرات شمش‌های فلزی اعمال شده، صادرات استان زنجان کاهش یافته است.

 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد
^