نام زیرپورتال : یزد
اخبار

1398/6/6 چهارشنبه

معاون استاندار زنجان در آیین افتتاح ساختمان شماره 2 اداره کل امور مالیاتی استان زنجان: مالیات از مکانیزم های رسیدن به عدالت اجتماعی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان، مالیات را یکی از مکانیزم‌های رسیدن به عدالت اجتماعی خواند و گفت: به استناد تئوری‌های بخش اقتصاد، دولت و نظام مالیاتی خوب 2 عامل مهم برای پیشرفت اقتصاد عمومی است که در این بین، نظام مالیاتی صحیح مورد تاکید قرار گرفته است .
به گزارش روابط عمومی اداره کل امورمالیاتی استان زنجان، فرامرز نیک‌سرشت روز چهارشنبه تاریخ 98/6/6 در آیین افتتاحیه ساختمان شماره 2 اداره کل امور مالیاتی استان زنجان، افزود: به استناد تجربه نیز موفقیت در بخش عمومی اقتصاد، نیازمند نظام مالیاتی خوب و مطلوب است .
وی اظهار داشت: تامین هزینه‌های عمومی جامعه، رضایتمندی اکثریت مطلق جامعه، بالا بردن سطح مطالبه‌گری مردم و افزایش سطح نظارت ملت بر دولت از مهم‌ترین آثار و ویژگی‌های وجود نظام مالیاتی خوب و نظام‌مند در کشور است .
نیک‌سرشت خاطرنشان کرد: دولت به عنوان مظهر حاکمیت، متولی تامین نیازها و هزینه‌های عمومی جامعه مانند امنیت، بهداشت، آموزش، مدنیت، شهرسازی، زیربنایی و زیرساخت‌ها است که تامین بخشی از این‌ها از محل وصول مالیات، ممکن می‌شود .
وی با بیان اینکه تامین هزینه‌های عمومی جامعه فقط با تکیه بر منابع خدادادی ممکن نیست، ادامه داد: بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته مانند ژاپن و کره جنوبی بدون داشتن منابع خدادادی و تنوع معدنی و فقط با تلاش برای تامین هزینه‌های عمومی از راه‌های دیگر از جمله وصول منظم مالیات توانسته‌اند در ردیف کشورهای توسعه‌یافته تراز اول جهان قرار گیرند .
معاون استاندار زنجان گفت: تامین هزینه‌های عمومی، رضایتمندی اکثریت مطلق جامعه را در پی دارد و جلب رضایت ملت در سایه ارائه خدمات عمومی مطلوب و مناسب است .
وی بالا بردن سطح مطالبه‌گری بحق و بجای مردم را ویژگی سوم عملکرد دولت و نظام مالیاتی خوب خواند و تصریح کرد: مطالبه‌گری بجا وقتی اتفاق می‌افتد که پرداخت کننده مالیات، خود را دخیل و سهیم در تامین منابع کشور بداند .
نیک‌سرشت خاطرنشان کرد: ویژگی اصلی و نهایی، افزایش سطح نظارت ملت بر عملکرد دولت است .
استاندار زنجان تاکید کرد: باید به حدی از سطح فرهنگی، خودباوری، شفافیت، توانمندی و خودآگاهی برسیم که جامعه در این خصوص متقاعد شود و به پرداخت مالیات افتخار کند .
نیک‌سرشت، دریافت مالیات از طریق خوداظهاری مودیان را اقدام مطلوب و حرکت رو به جلو خواند و اظهار داشت: حرکت رو به بهبود است اما هنوز تا رسیدن به دولت ایده‌آل فاصله داریم و وجود فضاهای مازاد نیمه‌تمام به دلیل محدودیت اعتبار نشان از نبود نظام مالیاتی ایده‌آل است .
در ادامه، میرحیدر رضوی مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان اظهار داشت: تمام گواهی‌ها و استعلام بانک‌ها و اتحادیه‌ها در اداره کل به صورت الکترونیکی بوده و نیازی به مراجعه حضوری مودیان نیست، به صورتی که در سال گذشته، 2 هزار و 538 گواهی الکترونیکی صادر شده است .
وی افزود: اظهارنامه‌های دریافتی و صدور اظهارنامه‌های ارزش افزوده نیز به صورت الکترونیکی بوده و مودیان می‌توانند با دریافت حساب کاربری و رمز عبور، پرونده مالیاتی خود را مشاهده کنند و برای پرداخت مالیات، نیازی به صدور فیش نیست .
رضوی گفت: در سال 97 پس از ابلاغ دستورالعمل بهره‌برداری از سامانه یکپارچه مالیاتی، جمع‌آوری تمام منابع و مستندات با هدف تمرکز و یکپارچه‌سازی در سیستم در دستور کار قرار گرفت و اجرای این طرح به مدت چهار ماه طول کشید .
مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان با بیان اینکه در اواخر دی سال گذشته، چهار کد محدوده شمال غربی زنجان تفکیک و جداسازی شد، خاطرنشان کرد: همزمان با این اقدام، ساختمان شماره و نیز به اتمام رسید و از ابتدای بهمن سال گذشته، چهار کد مالیاتی در ساختمان جدید و یک کد نیز در ساختمان شماره یک مستقر شد .
وی تصریح کرد: جمع‌آوری تمام منابع مالیاتی در سطح استان، رضایتمندی مودیان و تسریع در انجام امور را در پی داشت زیرا قبل از اجرای طرح با وضعیت استقرار کدهای مالیاتی، پاسخگویی به استعلام مودیان سخت بود اما امروز تمام مودیان به راحتی برای امور اداری و پاسخگویی ساده‌تر به روسای گروه‌های مالیاتی خود مراجعه می‌کنند .
رضوی اظهار داشت: مجموعه امور مالیاتی استان زنجان با 11 ساختمان در هشت شهرستان و با 462 نیروی انسانی در راستای تامین منابع مالیاتی مصوب، تلاش می‌کند .
مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان گفت: در شرایط جنگ تمام‌عیار اقتصادی قرار داریم و در سالی که به نام «رونق تولید» مزین شده، آینده کشور برای عبور از این شرایط سخت در سایه تلاش و کوشش رقم می‌خورد .
وی تصریح کرد: هر ریالی که امروز به خزانه دولت اضافه شود مانند گلوله‌ای است که به قلب دشمن شلیک شده و در مقابل جنگ آن می‌ایستد .

 

عكس هاي مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد
^