نام زیرپورتال : یزد
اخبار

1396/11/23 دوشنبه

مسکن و ساختمان بیشترین دریافت کننده تسهیلات بانکی در زنجان

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان گفت: 27 درصد تسهیلات بانکی این استان به بخش مسکن و ساختمان اختصاص یافته که بیشترین سهم در بخش های اقتصادی محسوب می شود.
به گزارش ایرنا، ابوالفضل عباسچیان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مانده تسهیلات بانک های عضو کمیسیون هماهنگی بانک ها از 42 هزار و 144 میلیارد ریال در سال 91 به 66 هزار و 15 میلیارد ریال در 10 ماهه امسال افزایش یافته است.
وی یادآورشد: 13 درصد این تسهیلات در این استان به بخش کشاورزی، 26 درصد حوزه صنعت و معدن، 27 درصد بخش مسکن و ساختمان، 24 درصد بخش خدمات بازرگانی، یک درصد صادرات و 9 درصد هم در بخش قرض الحسنه پرداخت شده است.
عباسچیان اظهار کرد: تسهیلاتی که برای طرح رونق در استان پرداخت شده است در سال 95، به 2 هزار و 766 میلیارد ریال می رسید.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان گفت: این رقم در 10 ماهه سال جاری به مبلغ 2 هزار و 346 میلیارد ریال رسیده است و امیدواریم با این پرداخت تا پایان سال شاهد افزایش 10 درصدی نسبت به سال قبل هم باشیم.
تسهیلات حوزه مسکن و ساختمان در بخش های مختلف اصلاح و نوسازی بافت فرسوده، تسهیلات خرید و ساخت مسکن، مقاوم سازی مسکن روستایی و ساخت مشارکتی واحدهای مسکونی بر اساس برنامه ریزی دولت در قالب مسکن مهر و مسکن اجتماعی اعطا می شود.
دستورالعمل بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی با توزیع اعتبار 100 هزار میلیارد ریالی در سطح کشور از 20 تیر سال جاری ابلاغ شد.
2 هزار و 700 میلیارد ریال برای نوسازی 135 واحد تولیدی، صنعتی و معدنی در قالب طرح رونق تولید اختصاص یافته است.
تسهیلات طرح رونق 300 هزار میلیارد ریال برای کل کشور محسوب می شود که 100 هزار میلیارد ریال آن برای سرمایه در گردش،  هزار100 میلیارد ریال برای طرح های نیمه تمام و 100 هزارمیلیارد ریال برای بازسازی و نوسازی پیش بینی شده است.
 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد
^